szkoła podstawowa w wydrzu

Szkoła Podstawowa w Wydrzu

wyszukiwanie

Kalendarz szkolny

czwartek, 19 grudzień 2019
Spotkanie opłatkowe
piątek, 20 grudzień 2019
wyjazd na narty
środa, 25 grudzień 2019
Boże Narodzenie
czwartek, 26 grudzień 2019
Drugi dzień Bożego Narodzenia
środa, 01 styczeń 2020
Nowy rok
poniedziałek, 06 styczeń 2020
Objawienie Pańskie (Trzech Króli)

Biblioteka_2016_2017

Najlepsi czytelnicy  w roku szkolnym 2016/2017

Martyna Stopyra – klasa 4 -  56 książek                     Dawid Stopyra  - klasa 3 -  47 ksiązek

Rafał Stopyra – klasa II    - 44 książki                         

 

 

Piknik Rodzinny połączony z promocją  czytelnictwa

–konkurs plastyczny ,,Mój ulubiony bohater literacki”

Wręczenie nagród uczestnikom  przez Panią   Wójt Gminy Rakszawa.

 

                             

 

Spotkanie ze strażakami

Głośne czytanie fragm. książki ,,Jak Wojtek został strażakiem”

przez Pana Prezesa OSP w Rakszawie

                                                Konkurs czytelniczy

                Najciekawsza   prezentacja  multimedialna  o  książce    

 

                    Udział w ogólnopolskiej akcji -   Pocztówka do Pana Sienkiewicza            

Konkurs na plakat szkolny ,,Moja ulubiona książka

                                   Przedszkolaki w bibliotece szkolnej  

                                    Głośne czytanie dzieciom książek

25 listopada dzieci z przedszkola gościły w bibliotece szkolnej  z okazji Urodzin Kubusia Puchatka. Na początku obejrzały prezentację multimedialną ,,Urodziny Kubusia Puchatka”oraz wystawkę  książek , których bohaterem jest miś. Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt .,,Czarodziejskie słowo, która stała się inspiracją do rozmowy na temat kulturalnego zachowania się na co dzień. Przedszkolaczki rozwiązywały zagadki z różnych baśni i bajek i w nagrodę otrzymały zakładki do książek oraz kolorowe motywki.

       

               Pan dyrektor  oraz nauczyciele czytali dzieciom

                                             ich ulubione książki

 

          

 

                         ,,Znam przygody Szatana z siódmej klasy”

                                    Konkurs czytelniczy w klasie VI

                  Zwycięzcą konkursu czytelniczego został Konrad Stopyra.

                     c

 

                      

 

                        Zabawy z językiem polskim w klasach IV-VI

              23 listopada w klasach IV-VI  zorganizowano dzień języka polskiego . Celem spotkania

było między innymi  rozwijanie sprawności językowej uczniów, umiejętności wypowiadania się w mowie i piśmie, poszerzenie słownictwa i wiedzy o języku polskim, dbałość o poprawność wypowiedzi ustnych i pisemnych oraz nauka języka  poprzez zabawę i zdrową rywalizację podczas wykonywania zadań. Uczniowie przygotowywali zagadki językowe w formie pantomimy, bawili się w kalambury odgadując treść utworów, bohaterów literackich, związków frazeologicznych. Układali rymowanki, pracowali ze słownikami szukając haseł , wykonywali rysunki wyrazów z trudnością ortograficzną. Rozpoznawali tytuły utworów, bohaterów, odczytywali szyfry w kryptogramach zawierających tytuł powieści, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Na zakończenie uczniowie klas wykonali plakaty  reklamujące ich ulubione książki. Wszyscy otrzymali drobne upominki w postaci zakładek do książki .

         

 

     

 

 

                               W  kręgu utworów Henryka Sienkiewicza

                                  - obchody Roku Sienkiewiczowskiego

Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem bibliotekarki  przygotowali program artystyczny z okazji Roku Sienkiewiczowskiego.  Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele obejrzeli ciekawą prezentację  multimedialną ,,Polscy Nobliści”.  Uczniowie klasy VI zapoznali młodszych kolegów  z twórczością pisarza i  jego dziełami. Wszyscy obejrzeli  fotografie do adaptacji filmowych, rozpoznawali bohaterów utworów i nazwiska aktorów wcielających się w różne role.  Uczniowie klasy IV mieli za zadanie wykazać się wiedzą ze znajomości utworu ,,Bajka” H.Sienkiewicza oraz przedstawić w formie inscenizacji treść utworu. Wśród  szóstoklasistów przeprowadzono quiz ze znajomości fragmentu powieści W pustyni i w puszczy”. Oto zwycięzcy:

                                      Klasa IV –Martynka Stopyra i Karolinka Stopyra

                                Klasa VI –Amadeusz Stopyra, Paweł Frączek, Maksymilian Guzy 

 

                 Zwycięzcy   Konkursu  Recytatorskiego Raki 2016r.

                                             ,,Moje Pasje”- 8 XI 2016

Laureat  - Martyna Stopyra klasa IV                      Izabela Wawrzaszek – klasa III – laureat

Laureat –Małgorzata Sierżęga klasa IV                 Jakub Stopyra  klasa III - wyróżnienie

Wyróżnienie – Karolina Stopyra klasa IV

                 W kategorii piosenka  - laureat Małgorzata Sierżęga klasa IV

Laureaci  reprezentowali szkołę i gminę  w eliminacjach regionalnych w Grodzisku Dolnym.

                                          Wyróżnienie zdobyła Małgosia Sierżęga  

 

               Teatr Lalek ,,BAJKA” na naszej szkolnej scenie

                       Przedstawienie ,,Magiczne słowo- przepraszam”

     Przedszkolaki i uczniowie klas 2-3 obejrzały teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu aktorów teatru ,,Bajka”.

                                               Spotkanie z rodzicami - 4 XI 2016 r.

  Informacja bibliotekarza na temat  realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  i prelekcja pt. ,,Dlaczego warto czytać książki”

                                                 Drodzy Rodzice

         W dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji telewizja i internet stały się zarówno dla dzieci jak i dorosłych wartością nadrzędną. Stanowią one ogólnodostępne i najszybsze źródło informacji. Poprzez różnorodność i bogactwo przekazów są doskonałą rozrywką i pozornie skuteczną formą relaksu. Pochłaniają one mnóstwo wolnego czasu. Książka coraz skuteczniej jest spychana na margines naszego życia. Staje się wartością drugorzędną, zbędną, niechcianą. Dzieci najczęściej sięgają tylko po lektury szkolne, których treść również można przyswoić w inny, ciekawszy sposób. Rzadko korzystają też ze słowników i  encyklopedii, aby znaleźć potrzebne  informacje. Internet całkowicie zaspokaja ich potrzeby. Niestety rodzice  również bardzo często uważają, iż książka jest przeżytkiem i rozumieją zniechęcenie swoich pociech. Zapominają, albo nie wiedzą, jakie  korzyści  na rozwój emocjonalny i intelektualny młodego człowieka wywiera obcowanie z lekturą. Książka przekazuje wiedzę o czasach dawnych i świecie współczesnym. Pokazuje jakie prawa żądzą w świecie ludzi i przyrody. Pobudza wrażliwość i rozwija wyobraźnię. Kształci charakter i aktywną postawę wobec rzeczywistości. Oddziałuje wszechstronnie na rozwój dziecka: wzbogaca słownictwo, kształci styl i poprawność języka ojczystego,  daje wzory do naśladowania i pokazuje zachowania, które należy negować. Dostarcza wielu wzruszeń i emocji. Przenosi do innego, często lepszego świata wyobraźni. Książki dostarczają wielu wzorów, przykładów zachowań, do których można się odwołać w sytuacjach konfliktowych.

Młodzi ludzie, tak jak we wszystkich dziedzinach życia, potrzebują przewodników i autorytetów, którzy wprowadzą ich w magiczny świat literatury, wzbudzą zainteresowania czytelnicze, odkryją wartość i magiczną moc książek.

Tak doniosłą i zaszczytną funkcję w najmłodszych latach powinni pełnić rodzice. To oni maja największy kontakt z dzieckiem, dobierają odpowiednie książki i poświęcają czas, aby  je przeczytać. Od dorosłych zależy, czy będzie to lektura odpowiednia do wieku i zainteresowań pociechy, czy potrafią przekazać ją w sposób atrakcyjny, zajmujący młodego słuchacza. Dziecko wyczuje, czy rodzic czyta mu z przyjemnością, czy tylko spełnia swój obowiązek. To dorośli kształcą postawę czytelniczą swoich pociech,  przyszłych czytelników, wpływają na ich stosunek do książek i czytelnictwa. Oni są autorytetem, wzorem,  przewodnikiem. Dorośli nie powinni zapominać, że wspólne czytanie, dzielenie się wrażeniami z przeczytanych lektur umacnia więzi rodzinne, buduje i wzmacnia autorytet opiekunów. Rola rodziców  nie powinna kończyć się wówczas, kiedy dziecko umie już czytać. Opiekun przez cały czas powinien być pomocny w doborze literatury, służyć radą, zachętą, motywować do rozwijania czytelniczej pasji, pokazywać , jakie korzyści daje obcowanie z książką.

            Realizacja naszego programu ma na celu podniesienie świadomości czytelniczej nie tylko uczniów, ale również ich rodziców. Chcemy, aby wszystkie zaplanowane przez nas działania zintegrowały w tym celu dzieci i dorosłych. Proponujemy różnorodne formy pracy, które mają  uświadomić  i  przekonać młodego czytelnika , że książka nie jest przeżytkiem i warto się z nią zaprzyjaźnić. Pedagogizacja rodziców, przypomnienie im, jaki wpływ ma czytanie na młode umysły to rodzaj apelu, prośby o pomoc w rozwijaniu zamiłowań czytelniczych wśród uczniów naszej szkoły. Chcemy, aby opiekunowie poprzez uczestnictwo w projektach czytelniczych  i konkursach rodzinnych okazali wsparcie nie tylko nauczycielom, ale przede wszystkim swoim pociechom.

Mamy nadzieję, że realizując program zachęcimy zarówno dzieci jak i ich rodziców do częstszego obcowania z lekturą oraz udowodnimy, że KSIĄŻKA ŁĄCZY POKOLENIA.

                                     Światowy Dzień Pluszowego Misia  

                                        - Przedszkolaki w GOKiC w Rakszawie

14 pażdziernika   przedszkolaki  uczestniczyły  w gminnych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia w GOKiC w Rakszawie.  

                

                        Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciomnauczyciele i rodzice czytali swym dzieciom  ich ulubione książki. Przedszkolaczki zwiedziły bibliotekę  szkolną oraz  wzięły udział w zajęciach bibliotecznych.

Obejrzały wystawki książek, których bohaterem jest Pluszowy Miś, wysłuchały czytanych przez bibliotekarkę  fragmentów książek,  uczestniczyły w konkursach , rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki. Na zakończenie obejrzały prezentację multimedialną na temat bohaterów książki ,,Kubuś Puchatek”

                       Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas II-IV uczestniczyli 6 X br.w lekcji czytelniczo-medialnej pt,, Dzień w bibliotece. W kręgu wierszy Jana Brzechwy” .Brały aktywny udział w konkursach i scenkach dramowych  organizowanych przez panie bibliotekarki oraz obejrzały prezentację multimedialną  na temat twórczości Jana Brzechwy. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz jej zasoby .Dzięki wizycie w bibliotece pogłębiły wiedzę na temat pracy bibliotekarzy i działalności dużej biblioteki miejskiej.

             

 

       Quiz czytelniczy w klasie VI ,,Ten obcy”- moja ulubiona ksiązka

Największą  wiedzą ze znajomości lektury wykazał się Konrad Stopyra

                                                                Uwaga!

Informacja dla uczniów i rodziców!

Dzieci mają możliwość wypożyczania książek na okres ferii zimowych i letnich

Nowe książki w bibliotece szkolnej

dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

   Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki dzięki realizacji kolejnego programu czytelniczego. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i współpracy z rodzicami  kontynuują  realizację zadań promujących czytelnictwo  i rozwijających zamiłowania do czytania książek. Realizują  klasowe projekty czytelnicze .

BIBLIOTEKA  ZAPRASZA

Godziny pracy  biblioteki w roku szkolnym 2016/2017

 

Poniedziałek - 9.50 – 11.30                             Wtorek – 8.55 -9.40

Środa  - 8.00 – 8.55                                            Czwartek 9.50 -11.30

Piątek    -  13.30 -14.25

Zapraszamy wszystkie dzieci i  rodziców

do  wypożyczania    książek.

                                     

BIBLIOTEKA

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze dane kontaktowe

tel. 172260199, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

37-110 Żołynia, Wydrze 259

e-dziennik

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Piknik

koniec roku szkolnego 2018/2019

Przed Piknikiem

ankieta

Nothing found!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok Odmawiać