szkoła podstawowa w wydrzu

wyszukiwanie

Kalendarz szkolny

czwartek, 15 sierpień 2019
Wniebowzięcia NMP / Święto Wojska Polskiego

Fantastyczna lekcja muzyki i etnografii

Wszyscy uczniowie wzięli udział w lekcji muzyki ludowej, którą poprowadził zespół Grodziszczoki pochodzący z Grodziska Dolnego i promujący kulturę ludową wraz z jej wszystkimi urokami. Swoją obecnością i przepiękną grą zaszczycili nas: Agnieszka Rydzik - klarnecistka, Elżbieta Węgierak – skrzypaczka, Stanisław Kuźniar- kontrabasista oraz szef zespołu, Michał Rydzik - cymbalista.

Lekcja ludowości stała się wspaniałą okazją do wysłuchania utworów reprezentujących lokalny folklor. Dzieci chętnie podejmowały dyskusję o tradycjach regionu, z uwagą przyglądały się strojom prezentowanym przez zespół i poznawały instrumenty ludowe. Trzeba jednak przyznać, że największym powodzeniem cieszyła się możliwość gry na instrumentach. Po prezentacji uczniowie cierpliwie czekali w długich kolejkach aby choć przez chwilę zagrać na kontrabasie, skrzypcach i cymbałach.

Składamy serdeczne podziękowania dla zespołu Grodziszczoki! Dzięki Wam mieliśmy okazję na żywo doświadczyć tego, jak wielką wartość ma nasza kultura, z której wywodzi się nasza tożsamość i w której zrodziła się duma z naszej małej ojczyzny.

e-dziennik

ankieta

Nothing found!

Nasze dane kontaktowe

tel. 172260199, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

37-110 Żołynia, Wydrze 259

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok Odmawiać