szkoła podstawowa w wydrzu

wyszukiwanie

SZKOŁA PODSTAWOWA W WYDRZU

Wolontariat i jego działania w naszej szkole

KONKURS NA LOGO SKW ROZSTRZYGNIĘTY!!

Serdecznie gratulujemy Sebastianowi Maciuła wygranej i dziękujemy za ogromny wkład pracy w wykonanie logo naszego klubu. Wszyscy członkowie będą z dumą i honorem nosić identyfikatory ze znakiem zaprojektowanym przez Sebastiana! Zachęcamy do brania udziału w kolejnych formach konkursowych – wolontariusz cieszy się bowiem nie tylko z nagrody rzeczowej, ale pamięta, że jego główna nagroda to uśmiech drugiego człowieka.

 

AKCJA „AKTYWNA PRZERWA” Wolontariusze SKW rozpoczęli swoją pracę na rzecz młodszych uczniów naszej szkoły. Grupy dziewcząt z klasy piątej i siódmej realizują obecnie zadania SKW poprzez organizację zabaw dla najmłodszych podczas przerw. Ideą tych działań jest wartościowe spędzanie czasu, aktywny odpoczynek oraz zapobieganie sytuacjom niestosownym podczas przerw. Propozycje starszych uczennic zostały przez maluchów przyjęte z entuzjazmem i wszyscy chętnie biorą udział w zabawach. Planujemy kontynuować nasze akcje tak długo, jak będą one spełniały swoją rolę.

 

POMOC KOLEŻEŃSKA Praca podczas lekcji tzw. „łączonych” może być prosta, łatwa i przyjemna – wystarczy wykorzystać potencjał starszych uczniów do pomocy tym młodszym. Dzięki temu „piątaki” czują się docenieni pełniąc pomoc doradczą, a maluchom łatwiej jest przyswoić materiał wyjaśniony przez kolegów. Należy przyznać, że uczniowie klasy piątej świetnie się sprawdzają w roli nauczycieli wspomagających.

22 marca – DZIEŃ WODY Według szacunków ONZ, ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej, a co roku z tego powodu umiera prawie 2 miliony dzieci. Nic więc dziwnego, że woda to jeden z najważniejszych tematów edukacji ekologicznej. Światowy Dzień Wody (www.unwater.org) został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego obchody ustalono na dzień 22 marca (po raz pierwszy odbyły się w 1993). W tym dniu organizacje ekologiczne na całym świecie podejmują działania edukacyjne podnoszące świadomość społeczeństw na temat gospodarowania wodą i znaczenia zrównoważonego zarządzania zasobami słodkiej wody. W tym dniu uczniowie klas IV-VII wzięli udział w quizie, który przygotowały i prowadziły dziewczynki z SKW. Wykorzystując platformę Kahoot oraz materiały dostępne na www.edunews.pl młodzież próbowała w jak najlepszym stopniu wykazać się wiedzą o wodzie i jej ochronie jako dobra naturalnego. Wszyscy dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki, które można zobaczyć w załączonym pliku. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej akcji wszyscy uczestnicy przypomnieli sobie jak ważne jest docenienie dobra, którego mamy pod dostatkiem oraz pomoc osobom dotkniętym suszą i brakiem dostępu do wody.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – WIZYTA ABSOLWENTKI SZKOŁY Wiosna to nowe nadzieje, nowe plany i refleksja nad tym jak planować naszą przyszłość. Dlatego też uczniowie naszej szkoły nie próżnowali, lecz gościli na zaproszenie SKW, absolwentkę naszej szkoły, Aleksandrę Sierżęgę. Nasza starsza koleżanka opowiedziała nam jak należy planować nasze obecne działania, tak aby przyszłość, szczególnie ta w szkolnym wymiarze nie stanowiła dla nas bariery nie do pokonania. Wszyscy uczniowie chętnie słuchali opowiadań Oli o sukcesach i porażkach jakich doświadczyła w gimnazjum i jak się odnajduje w szkole średniej.

Olu! Dziękujemy za poświęcony nam czas!

Nasze dane kontaktowe

tel. 172260199, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

37-110 Żołynia, Wydrze 259

e-dziennik

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Piknik

koniec roku szkolnego 2018/2019

Przed Piknikiem

ankieta

Nothing found!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.